Allforum INFO-SK-CZ

Viac ako len fórum ...
Naposledy ste tu boli Ut, 09. Feb 2010, 09:33 Práve je Ut, 09. Feb 2010, 09:33

Všetky časy sú v UTC

[ Počet príspevkov: 59 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa
 Predmet príspevku: Internetové nakupovanie
OdoslaťOdoslané: So, 22. Mar 2008, 12:42 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: Po, 17. Mar 2008, 11:07
Pohlavie: Muž
Kupovať, či nenakupovať cez internet. Dobrá otázka, ale 21 stročie nám zrejme nedáva inú možnosť ako napredovať s dobou. Aj napriek tomu je internetové nakupovanie strašiakom spotrebiteľov. Dôvodov je viacej, ale najväčším je zrejme skutočnosť, že si daný výrobok nemôžme vyskúšať, resp. ako uplatniť reklamáciu voči internetovému obchodu... Ja osobne nakupujem cez internet dlhodobo a zatiaľ som žiadne nepríjemné skúsenosti nemal..., ale poznám ľudí, čo pochodili naozaj zle. Takže v konečnom dôsledku je to len a len na vás. A rada pre tých, čo to ešte neskúsili a mali by o to záujem? Navštívte internetový obchod, o ktorom ste už niekde počuli, resp. Vám ho niekto známy odporučil, a nasledovne si dôkladne prečítajte obchodné podmienky (aj keď, to uznávam, je to niekedy nudné)...a ak si moje rady zoberiete k srdcu...tak potom...si možno ujednotníme názor na to, či je výhodné nakupovať pomocou internetu :ugeek:

REKLAMA

Detaily príspevku
 Predmet príspevku: Re: Internetové nakupovanie
OdoslaťOdoslané: Ne, 23. Mar 2008, 18:16 
Neprítomný
AF LEGEND
Obrázok používateľa

Založený: Po, 17. Mar 2008, 06:32
internetove nakupovanie bude este dlho a pre vacsinu populacie tabu, pretoze ludia niakedy aj zamerne radsej navstivia kamennu predajnu, kde najdu niekedy aj pekne slovo a mili usmev od predavajuceho. Ja osobne tiez uz niekolko rokov vyuzivam moznost nakupu cez internet. Zvacsa ma k tomu prinuti cena, ktora je v porovnani s cenou v obchode o niekolko percent nizsia, dokonca pocas akcii sa da usetrit aj na postovnom, ktore pri niektorych produktoch (usb kluce, nejake triko alebo kniha) predrazuje vec az o 200 - 300Sk. Zatial som sa vzdy stretol s ochotnymi a cestnymi e-obchodmi, no existuje aj ktegoria, ktora je podstatne riskantnejsia pokial nieje na druhej strane seriozny predavajuci. Su to internetove aukcie. Na slovensku existuje niekolko portalov, ktore taketo sluzby ponukaju. Oni vsak nezarucuju, ze predavajuci je korektny. Pocas 2 rokov, co navstevujem tieto aukcne servery som mal bohuzial tu cest az s dvomi takymito predavajucimi. Jeden vobec tovar nedodal a ten druhy poslal predmet, ktory absolutne nezodpovedal popisu v aukcii. Po vyhrazkach, ze jednoducho porusili podmienky a ze v pripade ze odmietne vymenu tovaru alebo vratenie penazi, budem nuteny ist s touto vecou na policiu. Hned na druhy den som od nich dostal emaily, v ktorych ziadali dohodu ako to doriesit... Takze odporucam vsetkym tym, ktori sa boja nakupovnia cez internet vyberat overene obchody, pripadne zacat vecou, ktora, ak by sa obchod nepodaril, nezruinuje ich rozpocet.

e-mail: a

V akýchkoľvek otázkach a pripomienkach využívajte prosím kontakt cez e-mail. Ďakujem.

OdoslaťOdoslané: St, 02. Apr 2008, 20:16 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: Ut, 01. Apr 2008, 11:31
Pohlavie: Nešpecifikované
ja som s nakupom cez internet takisto nemala doteraz problem...pokial niekto chce tovar pred kupou vidiet, nech si ho pozrie v kamennej predajni a potom omnoho lacnejsie objedna:D

OdoslaťOdoslané: St, 02. Apr 2008, 22:39 
Neprítomný
AF nováčik
Obrázok používateľa

Založený: Ut, 01. Apr 2008, 22:13
cez net nakupujem asi pol druha roka, a zatiaľ som nemala žiadny problém. práve naopak, výrobok si pozriem v predajni (napr. rôzne parfémy, kozmetika..) a objednám si to cez net. mnohokrát vyhlásia super akcie, v kt. by som sa v obchode nedočkala. ušetrím tým kopec peňazí aj času..

btw. v zahraničí je to úplne normálna vec, že ľudia nakupujú cez internet.. mnohí ľudia si neuvedomujú, že tovar je lacnejší z dôvodu, že firma ušetrí svoje náklady napr. na prenajme priestorov, personálu, energiami..) prakticky má náklady iba za sklady, toť vsio..

je to presne ten istý tovar, ako by ste si ho zakúpili v predajni - až na to, že mnoho krát za väčší peniaz..

OdoslaťOdoslané: Št, 03. Apr 2008, 13:00 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: St, 02. Apr 2008, 12:22
S internetovym nakupovanim mam len dobre skusenosti uz len cakam kedy sa mude dat kupit vsetko cez net tak ako napr v anglicku sa da nakupovat aj v tesku cez internet a este si aj mozete naplanovat kedy vam to privezu ;)

OdoslaťOdoslané: Pi, 04. Apr 2008, 12:57 
Neprítomný
Moderator Allfóra
Obrázok používateľa

Založený: Po, 31. Mar 2008, 11:20
Pohlavie: Žena
Ja v poslednom čase tiež veľa kupujem cez internet.Neviem,či by som tak kupovala aj potraviny.Predsa len,napr. mäso je potrebné pozrieť. :|

OdoslaťOdoslané: So, 05. Apr 2008, 13:08 
Neprítomný
AF pozorovateľ
Obrázok používateľa

Založený: Ne, 23. Mar 2008, 08:41
Ja som zatiaľ cez internet nekúpila ešte nič a stále odolávam. Asi nemám odvahu. Mne sa veľmi páči chodiť po obchodoch, prezerať si tovar, vziať do rúk, hľadať akcie, výpredaje a potom aj stretávať všetkých tých známich, ktorých som nevidela pár mesiacov, poklebetiť, ísť na kávu a tak podobne. A bežný nákup - ani nehovorím. Nechcela by som, aby mi niekto cudzí vybral mrkvu, alebo jablká. Asi taký je môj názor.

OdoslaťOdoslané: So, 12. Apr 2008, 07:08 
Neprítomný
V.I.P partner
Obrázok používateľa

Založený: Po, 24. Mar 2008, 12:31
koľko ľudí, toľko názorov, nie som ani za, ale ani proti...voľačo si kúpim v obchode, keď sa mi to páči, a keď cítim dobrú príležitosť, prečo by to nemohlo byť hoci aj cez internet?...aj keď viem, že človek by mal byť opatrný...lenže oklamať vás dokáže aj predavčka v obchode...ak by ste jej to dovolili...

Naposledy upravil j.ozi dňa Ne, 20. Apr 2008, 21:02, celkovo upravené 1 krát.

OdoslaťOdoslané: Ut, 15. Apr 2008, 07:48 
Neprítomný
AF SENIOR
Obrázok používateľa

Založený: St, 02. Apr 2008, 09:48
ja som cez internet ešte nenakupovala :P mám s toho trocha obavy :P

moje číslo-vyplňuje sa pri registrácii je:
213831
Stačí raz denne vyplniť kratke ankety.

OdoslaťOdoslané: Ut, 15. Apr 2008, 11:28 
Neprítomný
V.I.P partner
Obrázok používateľa

Založený: So, 12. Apr 2008, 20:25
Kde nenakupovat !!!!
https://www.drNatura.cz !!!! Firma sídlí na Slovensku v Komárně.
Objednala jsem si u ní vyrobky v hodnotě 6 000,- kč a zaplatila (předplatila) kartou. To byla velká chyba.
Zboží mi došlo dobírkou, tudíž jsem platila 2x.
Po 3 měsíčním tahání a dokazování, mi poslali jiné zboží. Kdych jim nesdělila, že na jejich obchod pošlu SOI, tak jsem předplacení zboží nedostala.
Tak pozor na platby kartou u jejich firmy.

[ Počet príspevkov: 59 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.